Příspěvky se štítkem Bedřichov

Okresní liga mladých hasičů Jihlava-Bedřichov 2016

V sobotu 10. září 2016 jsme si vyjeli do Jihlavy na Masarykovo náměstí, kde se konala jedna z posledních letošních soutěží Okresní ligy mladých hasičů.  (více…)

Požár – truhlářská dílna 14.2.2016

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Polenská k požáru truhlářské dílny. (více…)

Okresní liga mladých hasičů v Jihlavě 2015

Celkem dvaadvacet družstev mladých hasičů se sešlo 28. srpna na Masarykově náměstí v Jihlavě, aby změřili svoje síly v požárním útoku Okresní ligy MH. (více…)

Kalendář soutěží Okresní ligy mladých hasičů pro rok 2014

Termíny soutěží pro mladé hasiče. (více…)

Jihlavská liga MH – Jihlava-Bedřichov 2012

Poslední soutěž Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku v roce 2012 a současně soutěž O pohár starosty SDH Jihlava – Bedřichov. Fotky a videa ze soutěže a video z vyhlášení výsledků. (více…)

Jak jsme zabojovali a zabodovali v Jihlavě

30. dubna jsme se zúčastnili soutěže v hasičském víceboji O pohár Primátora statutárního města Jihlava a Pohár velitele JSDH Jihlava – Bedřichov a stáli na stupních vítězů! Náročná soutěž vycházející ze základů TFA (Toughest Firefighter Alive / Nejtvrdší hasič přežije) se konala na horním Masarykově náměstí… (více…)

Foto: Ježkovo Peklo 2011

Nejbrutálnější, nejextrémnější a nejšílenější noční soutěž pro Jednotky sboru dobrovolných hasičů roku 2011. Pořádal SDH Jihlava – Bedřichov 26. března 2011.   foto: Tomáš Pípa (více…)

Ježkovo peklo 2011

SDH Jihlava – Bedřichov ve spolupráci s okrskem Jihlava a okrskem Karla Vozába, pořádají 3. ročník tradičně brutálně extrémní a nekonečnou noční soutěž hasičských jednotek v družstvu 1+5 Ježkovo Peklo. (více…)

Silné sněžení

platí od středy 17.1.2018 12.00 do čtvrtka 18.1.2018 11.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 18.1.2018 12.00 do pátku 19.1.2018 3.00

Náledí

platí od středy 17.1.2018 16.00 do čtvrtka 18.1.2018 9.00 do 600 m n. m.

Od západu k nám proudí chladný a vlhký vzduch. V čerstvém západním proudění bude ve čtvrtek (18. 1.) postupovat přes Německo a Polsko tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí i u nás.
    Dnes (17. 1.) a v noci na čtvrtek (18. 1.) se budou vyskytovat sněhové přeháňky, které mohou být lokálně intenzivní (kolem 3 cm/hod). Během čtvrtečního dne bude od západu sněžit, přechodně i silně. Sněžení bude postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 1100 m přecházet do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 cm nového sněhu.
    Během čtvrtečního odpoledne od západu významně zesílí vítr. V jižní polovině území se místy vyskytnou nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). V severní polovině území bude vítr velmi silný s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 35 m/s (125 km/h). V noci na pátek (19. 1. )bude vítr slábnout.
    Od dnešního dne (středa 17. 1.) se budou na horách na severu vytvářet sněhové jazyky nebo závěje. Nejintenzivnější tvorba závějí na horách na severu se očekává ve čtvrtek odpoledne a večer v důsledku velmi silného větru. V noci na pátek (19. 1.) bude vítr slábnout a tvorba závějí ustávat.
    Dnes (17. 1.) večer a v noci na čtvrtek se bude v nižších a středních polohách místy vytvářet náledí a zmrazky.
    Doporučení ke zmírnění následků silného větru:
    Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit stavební jeřáby apod.
    Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
    Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí i pro prázdné nákladní auto. Sledovat dopravní zpravodajství.
    Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).
    Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.
    Doporučení ke zmírnění následků silného sněžení:
    Vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.
    Na komunikacích možnost vzniku kalamitní situace.
    Sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.
    Doporučení ke zmírnění následků tvorby závějí:
    V postižených oblastech možnost vzniku kalamitní situace.
    Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.
    Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. Je vhodné mít ve vozidle teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a občerstvení.
    Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz) a dodržovat jejich pokyny.
    Jsou možné komplikace se zásobováním, zdravotnickými službami apod. Možnost výpadků elektrického proudu.
    Doporučení ke zmírnění následků náledí:
    Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Oprava mašinyVybráno z celkem 17068 fotografií.

So 3. Únor 2018, 20:00
    • Shromáždění starostů SDH, Brtnice