Příspěvky se štítkem byt

Devatenáct dobronínských požárů

Spuštění sirény svolávající dobronínské dobrovolné hasiče a pár minut poté už houkání hasičských aut. Smutný obrázek toho, co se v naší obci děje každý rok a na co už „bohužel“ začínáme být téměř zvyklí. Od roku 2010 do posledního březnového dne roku 2017 hořelo totiž v Dobroníně už devatenáctkrát! Celková majetková škoda vzniklá požáry se vyšplhala na částku 6,4… (více…)

Výbuch plynové lahve v bytovém domě

Zraněním dvou dospělých osob a dítěte skončil v sobotu krátce před polednem požár v bytě v bytovém domě na ulici Nad Valchou v Dobroníně na Jihlavsku. U požáru zasahovali hasiči z pěti jednotek. Požár za sebou zanechal škodu v předběžné výši do jednoho milionu korun. (více…)

Zásahy hasičů v Dobroníně a okolí v roce 2012

Zásahy hasičů v Dobroníně a okolí v roce 2012 (více…)

Požár bytu v ulici Šeříková

29. prosince 2010 pár minut před sedmnáctou hodinou odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru v domě na ulici Šeříková v Dobroníně. K požáru vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. (více…)

Silné bouřky

platí od čtvrtka 21.6.2018 14.00 do čtvrtka 21.6.2018 20.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 21.6.2018 12.00 do čtvrtka 21.6.2018 23.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu. Rozšiřuje ji o vysoké teploty, silný vítr a silné bouřky.
    Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na naše území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
    Před studenou frontou vystoupí ve čtvrtek (21.6.) odpoledne teploty na jihu a východě Moravy na 29 až 33 °C.
    V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě. Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera (21.6.)
    Odpoledne se bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru do 25 m/s (do 90 km/h) a kroupami.
    Silný vítr bude foukat ve čtvrtek odpoledne až do čtvrtečního večera a noci, v nárazech může dosáhnout rychlost kolem 20 m/s (70 km/h).
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:
    V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.
    Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.
    Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Hasičský bál okrsku PolnáVybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00