Příspěvky se štítkem dálková doprava vody

Požár – nízké budovy 13.10.2014

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Jarní k požáru budovy mateřské školy (více…)

Mateřskou školku prověřil fiktivní požár

Na dvě desítky hasičů se dnes dopoledne zapojily do taktického cvičení, jehož námětem byl požár v Mateřské školce v Dobroníně na Jihlavsku. Podle plánovaného scénáře začalo v klubovně hořet od závady na varné konvici. (více…)

Praktický výcvik – dálková doprava vody 30.3.2014

Jednotka provedla naplnění sila za účelem zatěžkavácí zkoušky v místním podniku v rámci praktického výcviku. (více…)

Foto: Taktické prověřovací cvičení JSDH v Kamenné

Cvičení jednotek sborů dobrovolných hasičů okrsku Polná se konal 27. dubna 2012. Prověřovala se připravenost a taktika při dálkové dopravě vody k požáru lesa v katastru obce Kamenná. (více…)

Požár slámy v Kamenné

Dne 9. srpna 2009 v 0:24 hod. vyjela jednotka k požáru slámy, která se nacházela v objektu firmy Dobrosev v obci Kamenná. Po příjezdu na místo byla jednotka nasazena na dálkovou dopravu vody z místního rybníka. Dále jednotka prováděla osvětlení místa zásahu pomocí elektrocentrály s halogeny a v ranních hodinách dohašovala požářiště. Návrat jednotky na základnu byl 10. srpna ve 12:00 hod. (více…)

Silný vítr

platí od čtvrtka 21.6.2018 12.00 do čtvrtka 21.6.2018 23.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu. Rozšiřuje ji o vysoké teploty, silný vítr a silné bouřky.
    Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na naše území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
    Před studenou frontou vystoupí ve čtvrtek (21.6.) odpoledne teploty na jihu a východě Moravy na 29 až 33 °C.
    V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě. Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera (21.6.)
    Odpoledne se bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru do 25 m/s (do 90 km/h) a kroupami.
    Silný vítr bude foukat ve čtvrtek odpoledne až do čtvrtečního večera a noci, v nárazech může dosáhnout rychlost kolem 20 m/s (70 km/h).
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:
    V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.
    Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.
    Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Okresní liga MH 2010 – BrtniceVybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00