Příspěvky se štítkem dřevo

Apalucha aneb odpoledne pro chlapy a děti 2018

V neděli 1. července již potřetí pomyslně odstartovala dětem prázdniny akce s názvem Apalucha anebo odpoledne pro chlapy a děti. Na sportovišti u Návesního rybníka se do soutěžního klání zapojily na tři desítky dětí v doprovodu rodičů či prarodičů. (více…)

Druhý ročník Apaluchy

V sobotu 1. července pořádal Sbor dobrovolných hasičů Dobronín společně s Klubem dobronínských žen již druhý ročník odpoledne pro chlapy a děti „Apalucha“. (více…)

Shořel bývalý hostinec Na Tahu, na místě zasahovali hasiči z pěti jednotek

V neděli 5. března v 11.17 hod. přijala operátorka tísňové linky 112 hlášení o požáru bývalého hostince Na Tahu na ulici Štocká. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 18.6.2015

Jednotka ve spolupráci s jednotkou HZS Polná provedla odstranění části věže na sušení hadic u hasičské zbrojnice Dobronín, u které hrozilo její zřícení. (více…)

Foto: Jarní brigáda na hasičárně

Pravidelný jarní úklid hasičárny a okolí proběhlo 5. dubna 2014. (více…)

Foto: Brigáda na dřevo

V neděli proběhla u hasičárny brigáda na dřevo. Teď je pěkně schované v novém přístřešku za hasičárnou. (více…)

Brigáda na dřevo

Dnes se naši chlapi ze zásahové jednotky pustili do rozebírání bývalé výkrmny prasat v areálu firmy Dobrosev, a.s. Máme tak další dřevo na zimu. Podívejte se jak jim to šlo. (více…)

Foto: Brigáda na dřevo 2010

6. března 2010 – I přes nepřízeň počasí jsme se na brigádu sešli v hojném počtu. Jak nám to šlo se můžete podívat zde… (více…)

Nová sněhová pokrývka

platí od úterý 11.12.2018 11.30 do středy 12.12.2018 8.00 pro okresy Havl. Brod, Jihlava, Pelhřimov, Žďár n/S od 500 m n. m.

Náledí

platí od úterý 11.12.2018 19.00 do středy 12.12.2018 9.00 do 600 m n. m.

Kolem tlakové níže nad Polskem proudí na naše území studený a vlhký vzduch od severozápadu.
    Od středních poloh se budou vyskytovat sněhové srážky, které budou intenzivnější na Českomoravské vrchovině a na horách na severozápadě, severu a severovýchodě ČR. Předpokládá se, že v uvedených oblastech napadne do středečního (12. 12.) rána 5 až 15 cm, na horách místy i kolem 20 cm. V nižších a středních polohách se bude od dnešního (úterý 11. 12.) večera do zítřejšího rána místy tvořit náledí a zmrazky. Jejich tvorba se předpokládá i v dalších dnech.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.
    Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
    Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.
    Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz) a dodržovat jejich pokyny.
    V případě mokrého sněhu dochází i ke škodám na lesním porostu a polomům.

Jihlavská liga MH – Příseka 2012Vybráno z celkem 17259 fotografií.

• VH okrsku Polná
      St 15. Květen 2019,
      Veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.