Příspěvky se štítkem Polná

Pozvánka na 15. ročník soutěž O pohár starosty obce

Pozvánka na hasičskou soutěž „O pohár starosty obce Dobronín“, která se bude konat 5. května 2018 na hřišti za Návesním rybníkem. (více…)

Pozvánka na Hasičský bál okrsku Polná

Sbory dobrovolných hasičů okrsku Polná zvou na tradiční již 18. hasičský bál v Brzkově. (více…)

Dobronínští hasiči mají za sebou první výjezd z nové zbrojnice

V sobotu 25. listopadu byly slavnostně otevřeny brány hasičské zbrojnice v Dobroníně. První ostrý výjezd jednotky sboru dobronínských dobrovolných hasičů na sebe nenechal dlouho čekat. V pondělí 11. prosince před osmou hodinou ráno vyjela jednotka k ohlášenému požáru rodinného domu ve Stříteži. (více…)

Požár pole za sebou nezanechal žádnou škodu

V pondělí 7. srpna 2017 v 19.05 hodin přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru pole za Dobronínem ve směru na Ždírec. (více…)

Zatopené sklepy na ulici Na Praze

Hasiči odčerpávají již několik hodin vodu ze zatopených sklepů bytového dumu na ulici Na Praze. (více…)

Shořel bývalý hostinec Na Tahu, na místě zasahovali hasiči z pěti jednotek

V neděli 5. března v 11.17 hod. přijala operátorka tísňové linky 112 hlášení o požáru bývalého hostince Na Tahu na ulici Štocká. (více…)

Hasičský bál okrsku Polná 2017

17. ročník tradičního hasičského bálu okrsku Polná se konal 11. února 2017 v Kulturním domě Brzkov. (více…)

Pozvánka na Hasičský bál okrsku

Sbory dobrovolných hasičů okrsku Polná zvou na 17. hasičský bál v Brzkově. (více…)

Hasičský bál okrsku Polná 2016

16. ročník tradičního hasičského bálu okrsku Polná se konal 20. února 2016 v Kulturním domě Brzkov. (více…)

Okresní liga MH Polná 2016

Okresní liga mladých hasičů v Polné konaná 5. června 2016. (více…)

Pozvánka na soutěž O pohár starosty obce Dobronín 2016

Pozvánka na hasičskou soutěž „O pohár starosty obce Dobronín“, která se bude konat 28. května 2016 na hřišti za Návesním rybníkem. (více…)

Požár – truhlářská dílna 14.2.2016

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Polenská k požáru truhlářské dílny. (více…)

Výbuch plynové lahve v bytovém domě

Zraněním dvou dospělých osob a dítěte skončil v sobotu krátce před polednem požár v bytě v bytovém domě na ulici Nad Valchou v Dobroníně na Jihlavsku. U požáru zasahovali hasiči z pěti jednotek. Požár za sebou zanechal škodu v předběžné výši do jednoho milionu korun. (více…)

Velký úspěch žen na Poháru SDH Polná 2015

Pohárová soutěž v Polné se konala 6. června na Městském stadionu. (více…)

Pohár SDH Polná 2014

Foto z pohárové soutěže v Polné konané 7. června 2014. (více…)

Silné bouřky

platí od čtvrtka 21.6.2018 14.00 do čtvrtka 21.6.2018 20.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 21.6.2018 12.00 do čtvrtka 21.6.2018 23.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu. Rozšiřuje ji o vysoké teploty, silný vítr a silné bouřky.
    Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na naše území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
    Před studenou frontou vystoupí ve čtvrtek (21.6.) odpoledne teploty na jihu a východě Moravy na 29 až 33 °C.
    V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě. Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera (21.6.)
    Odpoledne se bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru do 25 m/s (do 90 km/h) a kroupami.
    Silný vítr bude foukat ve čtvrtek odpoledne až do čtvrtečního večera a noci, v nárazech může dosáhnout rychlost kolem 20 m/s (70 km/h).
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:
    V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.
    Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.
    Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Trénink žen před dobronínskou soutěžíVybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00