Příspěvky se štítkem prevence

Přednáška „Prevence kriminality a požárovosti“ po druhé

Ve středu 15. května se již v pořadí po druhé konala přednáška na téma „Prevence kriminality a požárovosti“. Pod záštitou obce ji pro občany společně připravili profesionální a dobrovolná hasiči a policisté. (více…)

Přednáška prevence kriminality a požárovosti

Ve středu 22. října se v zasedací místnosti Obecního úřadu Dobronín konala přednáška na téma prevence kriminality a požárovosti. Pod záštitou obce ji pro občany připravili profesionální hasiči, policisté, ale také místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. (více…)

Otravy oxidem uhelnatým jsou čím dál častější

Stále častěji vyjíždějí hasiči na žádost zdravotníků k měření koncentrace oxidu uhelnatého v domech a bytech. Důrazně proto apelujeme na občany, nepodceňujte možná rizika. (více…)

Pozor na požáry v domácnostech, každý rok při nich přijde o život několik lidí

Každoročně hasiči na Vysočině zasahují u více než stovky požárů, které vzniknou v domácnostech. S krajským vyšetřovatelem příčin vzniku požárů kpt. Ing. Jiřím Zelenkou jsme si proto povídali o tom, jak požárům předcházet a zabezpečit domácnost z pohledu požární ochrany, a také o tom, jak se zachovat při případném požáru v domácnosti. (více…)

Příručka první pomoci

Interaktivní multimediální vzdělávací program „Příručka první pomoci 2011“ vznikl ve spolupráci partnerů sdružených pod Asociací Záchranný kruh, za finanční podpory MZ ČR, Nadace Adra a společnosti SLOT Group. Náklady na jeho vytvoření se vyšplhaly na 400 000 Kč. (více…)

Kapesní průvodce pro mimořádné situace

Příručka, která obsahuje návody jak řešit různé mimořádné situace - tísňová čísla, požár, povodeň, únik těkavých látek, radiační havárii, havárii na dálnici, improvizovanou ochranu, evakuaci, desatero do hor a k vodě, PRVNÍ POMOC. (více…)

Jak ohlásit pálení klestí

V jarních  měsících hasiči častěji než kdy jindy vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů. Častěji také vyjíždějí k požárům nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť. Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o PO) fyzická osoba nesmí provádět plošné vypalování porostů A i přesto je u nás vypalování trávy neustále oblíbené. Jarní úklid se ale nemusí… (více…)

• Okresní liga MH, Boršov
      So 21. Září 2019, 10:00