Příspěvky se štítkem prevence

Přednáška „Prevence kriminality a požárovosti“ po druhé

Ve středu 15. května se již v pořadí po druhé konala přednáška na téma „Prevence kriminality a požárovosti“. Pod záštitou obce ji pro občany společně připravili profesionální a dobrovolná hasiči a policisté. (více…)

Přednáška prevence kriminality a požárovosti

Ve středu 22. října se v zasedací místnosti Obecního úřadu Dobronín konala přednáška na téma prevence kriminality a požárovosti. Pod záštitou obce ji pro občany připravili profesionální hasiči, policisté, ale také místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. (více…)

Otravy oxidem uhelnatým jsou čím dál častější

Stále častěji vyjíždějí hasiči na žádost zdravotníků k měření koncentrace oxidu uhelnatého v domech a bytech. Důrazně proto apelujeme na občany, nepodceňujte možná rizika. (více…)

Pozor na požáry v domácnostech, každý rok při nich přijde o život několik lidí

Každoročně hasiči na Vysočině zasahují u více než stovky požárů, které vzniknou v domácnostech. S krajským vyšetřovatelem příčin vzniku požárů kpt. Ing. Jiřím Zelenkou jsme si proto povídali o tom, jak požárům předcházet a zabezpečit domácnost z pohledu požární ochrany, a také o tom, jak se zachovat při případném požáru v domácnosti. (více…)

Příručka první pomoci

Interaktivní multimediální vzdělávací program „Příručka první pomoci 2011“ vznikl ve spolupráci partnerů sdružených pod Asociací Záchranný kruh, za finanční podpory MZ ČR, Nadace Adra a společnosti SLOT Group. Náklady na jeho vytvoření se vyšplhaly na 400 000 Kč. (více…)

Kapesní průvodce pro mimořádné situace

Příručka, která obsahuje návody jak řešit různé mimořádné situace - tísňová čísla, požár, povodeň, únik těkavých látek, radiační havárii, havárii na dálnici, improvizovanou ochranu, evakuaci, desatero do hor a k vodě, PRVNÍ POMOC. (více…)

Jak ohlásit pálení klestí

V jarních  měsících hasiči častěji než kdy jindy vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů. Častěji také vyjíždějí k požárům nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť. Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o PO) fyzická osoba nesmí provádět… (více…)

Silné bouřky

platí od úterý 30.5.2017 15.00 do středy 31.5.2017 2.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu č. 2017/46, zvyšuje stupeň nebezpečí na velmi silné bouřky v Ústeckém a Libereckém kraji a rozšiřuje ji o kraj Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský na silné bouřky.
    Ze západní do střední Evropy postupuje studená fronta. Před ní k nám vrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu.
    V jihozápadním proudění dnes (v úterý 30.5.) vystoupí teploty vzduchu v nižších a ve středních polohách Čech nad 30 °C. Současně je etrémně podprůměrný stav celkového množství ozónu a tím vysoký UV index.
    Na studené frontě se dnes odpoledne, večer a v noci na zítra (středa 31.5.) ojediněle vyskytnou silné, v Čechách na severozápadě až velmi silné bouřky s výskytem krupobití, nárazového větru a přívalovými srážkami s úhrny 30 až 40 mm.
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Hasičský bál okrsku Polná 2015Vybráno z celkem 16934 fotografií.

• Putovní pohár SDH Polná (+ Putovní Ježek)
      So 3. Červen 2017, 13:00 (za 4 dnů a 01:39 hod.)
    • Okresní liga MH: Polná
      Ne 4. Červen 2017, 10:00 (za 4 dnů a 22:39 hod.)
    • Pohár starostky města Brtnice
      So 10. Červen 2017, (za 10 dnů a 12:39 hod.)
    • Pohár starostky obce Střítež a Memoriál Karla Vébra
      So 10. Červen 2017, 12:00 (za 11 dnů a 00:39 hod.)
    • Okresní liga MH: Brtnice
      Ne 11. Červen 2017, 10:00 (za 11 dnů a 22:39 hod.)
    • Memoriál J. Sýkory a J. Coufala, Smrčná
      So 17. Červen 2017, (za 17 dnů a 12:39 hod.)
    • Noční soutěž MH, Nevcehle
      So 17. Červen 2017, 18:00 (za 18 dnů a 06:39 hod.)
    • Pohár starosty obce Ždírec
      So 24. Červen 2017, 13:00 (za 25 dnů a 01:39 hod.)
    • Noční pohár Dobroutov
      So 24. Červen 2017, 20:00 (za 25 dnů a 08:39 hod.)
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 25. Červen 2017, 10:00 (za 25 dnů a 22:39 hod.)