Příspěvky se štítkem zima

Zima zaměstnala zásahovou jednotku

Letošní dlouhá a tuhá zima zaměstnala i jednotku sboru dobrovolných hasičů naší obce. V prvních dvou měsících letošního roku zasahovali hasiči v souvislosti se sněhem u devíti událostí. Jednalo se o odstraňování nebezpečné námrazy a sněhu  z budov veřejného zájmu a všude tam, kde hrozilo nebezpečí z prodlení – tj. byla… (více…)

Sníh na domě v ulici Na Praze

24. února 2010 byli hasiči povoláni k odstranění převisů na bytovém domě na ulici Na Praze. Průzkumem však zjistili, že vlastními prostředky nejsou schopni tento zásah zvládnout. Led v okapu zabránil v odtékaní vody a došlo k následnému protečení do sítě elektrické energie. Cestou KOPIS HZS… (více…)

Sněhový převis na budově Mateřské školy

Sněhový převis na budově Mateřské školy si vyžádal zásah hasičů dne 15. února 2010 v odpoledních hodinách. (více…)

Silné sněžení

platí od středy 17.1.2018 12.00 do čtvrtka 18.1.2018 11.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 18.1.2018 12.00 do pátku 19.1.2018 3.00

Náledí

platí od středy 17.1.2018 16.00 do čtvrtka 18.1.2018 9.00 do 600 m n. m.

Od západu k nám proudí chladný a vlhký vzduch. V čerstvém západním proudění bude ve čtvrtek (18. 1.) postupovat přes Německo a Polsko tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí i u nás.
    Dnes (17. 1.) a v noci na čtvrtek (18. 1.) se budou vyskytovat sněhové přeháňky, které mohou být lokálně intenzivní (kolem 3 cm/hod). Během čtvrtečního dne bude od západu sněžit, přechodně i silně. Sněžení bude postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 1100 m přecházet do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 cm nového sněhu.
    Během čtvrtečního odpoledne od západu významně zesílí vítr. V jižní polovině území se místy vyskytnou nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). V severní polovině území bude vítr velmi silný s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 35 m/s (125 km/h). V noci na pátek (19. 1. )bude vítr slábnout.
    Od dnešního dne (středa 17. 1.) se budou na horách na severu vytvářet sněhové jazyky nebo závěje. Nejintenzivnější tvorba závějí na horách na severu se očekává ve čtvrtek odpoledne a večer v důsledku velmi silného větru. V noci na pátek (19. 1.) bude vítr slábnout a tvorba závějí ustávat.
    Dnes (17. 1.) večer a v noci na čtvrtek se bude v nižších a středních polohách místy vytvářet náledí a zmrazky.
    Doporučení ke zmírnění následků silného větru:
    Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit stavební jeřáby apod.
    Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
    Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí i pro prázdné nákladní auto. Sledovat dopravní zpravodajství.
    Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).
    Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.
    Doporučení ke zmírnění následků silného sněžení:
    Vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.
    Na komunikacích možnost vzniku kalamitní situace.
    Sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.
    Doporučení ke zmírnění následků tvorby závějí:
    V postižených oblastech možnost vzniku kalamitní situace.
    Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.
    Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. Je vhodné mít ve vozidle teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a občerstvení.
    Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz) a dodržovat jejich pokyny.
    Jsou možné komplikace se zásobováním, zdravotnickými službami apod. Možnost výpadků elektrického proudu.
    Doporučení ke zmírnění následků náledí:
    Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Prohlídka požární zbrojnice v PolnéVybráno z celkem 17068 fotografií.

So 3. Únor 2018, 20:00
    • Shromáždění starostů SDH, Brtnice