V sobotu 20. května proběhla v Dobroníně za Návesním rybníkem soutěž dobrovolných hasičů O Pohár starosty obce, které se poprvé zúčastnilo družstvo žen z Dobronína. Naše hasičky se utkaly se soupeřkami z Kamenné a z Brzkova.

Soutěže se zúčastnilo osm našich hasiček. Při rozlosování soutěžního pořadí si vytáhly číslo 2, se kterým také soutěžily. Prvním úkolem byl štafetový běh. Přestože se dopustily několika drobných chyb, měly po odběhnutí štafety několikasekundový náskok před ostatními družstvy žen. Ve sportovním hasičském útoku svůj náskok potvrdily.

I přes velkou počáteční nervozitu se dobronínským hasičkám podařilo překonat  zkušenější soupeřky a umístit se s velkým náskokem na krásném prvním místě. Muži z Dobronína obsadili první a třetí místo a tím vyhráli zpět putovní pohár.

Videa ze soutěže jsou ve videogalerii a fotky viz níže.