V sobotu 25. listopadu byly slavnostně otevřeny brány hasičské zbrojnice v Dobroníně. První ostrý výjezd jednotky sboru dobronínských dobrovolných hasičů na sebe nenechal dlouho čekat. V pondělí 11. prosince před osmou hodinou ráno vyjela jednotka k ohlášenému požáru rodinného domu ve Stříteži.

Zasahovali společně s profesionálními hasiči ze stanic v Jihlavě a Polné a jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Stříteže a Štoků. Na likvidaci požáru hasiči nasadili čtyři vodní proudy a po necelé hodině intenzivního hašení se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Plameny poškodily garáž, pokoj nad garáží, krov domu a také osobní vozidlo.

Před jedenáctou hodinou dopoledne byl požár kompletně zlikvidován a dohled nad požářištěm si převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

V péči zdravotníků skončila po požáru jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Zdravotníci ji ošetřili na místě události.

Na místě byli také vyšetřovatelé HZS Kraje Vysočina, kteří zjišťovali příčinu vzniku požáru. Vyšetřovatelé pracují s verzemi, že k požáru došlo vlivem technické závady na elektroinstalaci nebo vlivem nedbalosti v podobě nesprávně uloženého popelu.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na částku 2 miliony korun.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS kraje Vysočina

Rozhlas.cz: OBRAZEM: Ve Stříteži u Jihlavy hořel rodinný dům. Plameny sahaly až ke střeše

TN.cz: Dům u Jihlavy hořel, rodina před Vánoci nemá střechu nad hlavou

iDnes.cz: Ve Stříteži hořel rodinný dům a automobil. Škoda je přibližně dva miliony