Jedenadvacet týmů mladých hasičů se letos zapojilo do Jihlavské okresní ligy mladých hasičů. Soutěže, kde se měří síly v královské disciplíně požárního sportu, v požárním útoku. Celá soutěž probíhala v devíti kolech a dobronínské děti ani jednu ze soutěží nevynechaly.

Někdy se dětem na soutěži dařilo více, někdy méně. Tvrdá dřina, pravidelné tréninky a vysoké nasazení se nakonec vyplatily a děti skončily na krásném druhém místě. Na lídra soutěže se sto šedesáti body Boršov dobronínští hasiči ztratili čtyřicet dva bodů, za sebou zanechali tým z Vysokých Studnic s bodovým rozdílem dvaadvaceti bodů. Ostudu obci neudělal ani „B“ tým složený z menších dětí, ten skončil na jedenáctém místě s šestadvaceti hody.

Děti se v průběhu sezóny účastnily i soutěží mimo ligu. Za jaro a podzim nasbíraly bezpočet medailí a devatenáct pohárů. Společně s poháry a medailemi se rozrostl i tým, ten teď čítá 27 dětí, což je historicky nejvíce od založení kroužku.

Petra Musilová
Dobronínský zpravodaj