V sobotu 16. května 2015 jsme se zúčastnili okrskové soutěže v požárním sportu ve Věžnici na Havlíčkobrodsku.

Jako první na řadu přišlo družstvo mužů označené jako „B“. Jejich štafeta 4× 100 m s překážkami skončila neplatným pokusem z důvodů nespojení hadic u rozdělovače. První útok měl také namále. Těsně po sražení terčů (čas 32,56 s) praskla hadice. Druhý útok byl bez větších problémů a časomíra se zastavila na 30,05 s. Pánové si tak celkově vybojovali 7. místo.

Ženy měly na štafetě podobný problém jako muži a špatně spojily hadice u rozdělovače. Dámy se nenechaly zahanbit ani prvním útokem, který nedopadl úplně ideálně (37,75 s). Ten druhý zaběhly za krásných 27,44 s. Celkově bronz!

Na fakt, že se před soutěží nijak netrénovalo, jsme ostudu snad neudělali :-)

Mladí hasiči sestavili celkem tři družstva – dvě družstva mladších a jedno družstvo starších. Děti byly velmi šikovné, a to jak ve štafetě na 4× 60 m s překážkami, tak také v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Po celou soutěž si děti vedly přímo ukázkově, a to i přes to, že některé z nich měly za sebou pouze dva nebo dokonce jen jeden trénink. Smysl pro týmovost a příprava udělaly své a dobronínští mladší hasiči vybojovali první místo. Druhé družstvo mladších hasičů skončilo na čtvrtém místěstarší hasiči obsadili stříbrnou příčku.

Kompletní výsledky:

Videa ze soutěže najdete níže ↓↓↓

MUŽI B

ŽENY