Hasičské soustředění posloužilo spíše jako takový „seznamovací tábor“, protože hasičky za sebou měly jen pár tréninků (začaly trénovat dne 6. 4. 2006) a v podstatě se ani některé ještě neznaly. Ale seznamování samozřejmě probíhalo i s pány hasiči (samozřejmě ve vší počestnosti :-) )

Cesta na „Komorník“ byla velice úsměvná. Ti méně šťastnější jedinci, kteří museli cestu absolvovat v naší stařičké hasičské Avii, byli po cestě pěkně „vyklepaní“. Jen někteří „vyvolení“ mohli jet v pohodlí autíčka. Také jsme i bloudili, ale nakonec jsme v pořádku dorazili k našemu vytouženému cíli.

Po ubytování a menších organizačních záležitostech jsme šli obhlédnout terén, kde bychom mohli položit naši základnu. Našli jsme příhodné místečko nedaleko chatek a vzhledem k tomu, že jsme zde nebyli v hlavní rekreační sezóně, nemuseli jsme se obávat zanechat naše věci bez dozoru a tím pádem jsme nemuseli po každém tréninku vše donekonečna uklízet.

Tréninky byly na denním pořádku, hlavně hasičky poctivě trénovaly, aby uspěly na jejich blížící se první soutěži. A samozřejmě po každém „náročném“ cvičení následoval zasloužený odpočinek. Odpočívalo se při rozdělaném ohni a opékání buřtů v přátelské atmosféře.

I když byl začátek května, někteří z nás neodolali a při svitu měsíčku si šli zaplavat. Voda byla ještě hodně studená, ale lákadlo to bylo veliké. Počasí k tomu přímo svádělo – promočené boty se nám sušily opravdu rychle :-) , obloha bez mráčků, …stručně řečeno – krásné počasí.

Myslím, že všichni doufáme v to, aby se toto vydařené soustředění příští rok opakovalo.