Příručka první pomoci 2011

Interaktivní multimediální vzdělávací program „Příručka první pomoci 2011“ vznikl ve spolupráci partnerů sdružených pod Asociací Záchranný kruh, za finanční podpory MZ ČR, Nadace Adra a společnosti SLOT Group. Náklady na jeho vytvoření se vyšplhaly na 400 000 Kč.

Vzdělávací program je opět plně animovaný, namluvený (dabing Vladimír Čech), obsahuje testovací systém a také řadu edukativních her. Jednotlivé moduly (kapitoly) se zabývají základními pravidly první pomoci, jako např.: Jak přivolat pomoc, Stavy bezprostředně ohrožující život, Výkony zachraňující život (Resuscitace) atd.

Příručka se rovněž věnuje jednotlivým konkrétním stavům a situacím, se kterými se lidé mohou nejčastěji setkat: Tepelná poranění, Otravy, Pokousání zvířetem, Epileptický záchvat, Infarkt, Cévní mozková příhoda atd.

Veškeré rady a návody jsou jednoduché a srozumitelné pro všechny a vycházejí z praxe záchranářů. Příručka první pomoci 2011 patří do balíku interaktivních kurzů, které realizovala Asociace Záchranný kruh společně se svými partnery. V současné době podle těchto kurzů učí cca 1500 škol v celé ČR. Vzdělávací program umožňuje školám kvalitní naplňování požadavků rámcových vzdělávacích programů.