V sobotu 5. května 2018 se na sportovišti u Návesního rybníka uskutečnila soutěž v požárním sportu „O pohár starosty obce Dobronín“. Do soutěžního klání se zapojili muži, ženy i děti. Úderem desáté hodiny dopolední se soutěžní družstva seřadila na slavnostním nástupu, kde je přivítal starosta obce Dobronín pan Ivan Sehnal.

První soutěžní disciplínu, běh na 60 metrů s překážkami, odstartovaly týmy dětí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: mladší a starší děti. Do kategorie mladších dětí se přihlásilo pouze jedno soutěžní družstvo, a to z Dobronína. V kategorii starších dětí poměřily dobronínské děti své síly s týmem z Dobroutova. Ihned po té představily děti také své dovednosti v královské disciplíně požárního sportu v požárním útoku.

Následovaly týmy žen, které opět poměřily své síly v běhu na 100 metrů s překážkami a požárním útoku. Do soutěžního klání se zapojila soutěžní družstva žen z Dobronína a Záborné.

Stejné disciplíny byly připraveny i pro týmy mužů. V této kategorii bylo týmů již více a přihlížející diváci mohli sledovat opravdu hodně náročné souboje, ve kterých rozhodovaly vteřiny. Nejlepší výkon předvedlo soutěžní družstvo ze Záborné, kam také putoval pohár starosty obce Dobronín.

Všechna soutěžní družstva mohla využít dvou pokusů v každé disciplíně.

Výsledky:

Mladí hasiči – mladší

1. Dobronín

Mladí hasiči – starší

1. Dobroutov
2. Dobronín

Ženy

1. Záborná
2. Dobronín

1. Záborná
2. Ždírec
3. Velký Beranov