Již druhá v pořadí soutěž v této sezoně se konala na domácí půdě v Dobroníně Letos, 25. května, to byl již 16. ročník O pohár starosty obce.

Soutěžilo se tentokrát jen v královské disciplíně – požární útok ve dvou pokusech. Za teplého počasí se soutěže zúčastnilo 11 družstev. Každá kategorie měla zastoupení maximálně tří družstev, jediní MH starší měli pouze dvě družstva. Ale i tak jsme strávili velmi hezké odpoledne.

Samotnou soutěž začali pánové. K vidění byly zajímavé útoky. První místo nakonec připadlo našim chlapům z Dobronína a tím nám zůstal putovní pohár.

Jako druhé v pořadí šly ženy. A tady už jsme se předháněly v umístění. Rozhodovaly vteřiny. Kdo bude první? Nad útoky vesel otazník… Po krásném boji na nás čekalo super 3. místo. Jako poslední šly na řadu děti – obě kategorie. Měli jsme možnost vidět i úplně malinkaté děti z Luk nad Jihlavou, které loni byly teprve v přípravce. Naše skvělé děti předvedly standardní výkony, které předvádějí od začátku sezóny a mohli se těšit na další medaili do své sbírky… tentokrát byla zlatá!

Já osobně jsem byla velmi spokojená s průběhem soutěže. Jsem ráda, že se nakonec uskutečnila. Velký dík patří těm, kteří se nemalou součástí podíleli na soutěži samotné, plus její přípravu a pomohli ji zrealizovat.

Lucie Pípová

Konečné pořadí družstev:

Muži: 1. Dobronín, 2. Ždírec, 3. Věžnice (JI)
Ženy: 1. Polná, 2. Věznice (JI), 3. Dobronín
Mladí hasiči mladší: 1. Dobronín, 2. Polná, 3. Luka nad Jihlavou