Příspěvky se štítkem profesionální hasiči

Popadané stromy, domácnosti bez elektřiny a hasiči v akci

Řádění větru se nevyhnula ani naše obec a zaměstnala jednotku sboru dobrovolných hasičů, která v průběhu neděle 29. října 2017 zasahovala u deseti událostí. (více…)

Výbuch plynové lahve v bytovém domě

Zraněním dvou dospělých osob a dítěte skončil v sobotu krátce před polednem požár v bytě v bytovém domě na ulici Nad Valchou v Dobroníně na Jihlavsku. U požáru zasahovali hasiči z pěti jednotek. Požár za sebou zanechal škodu v předběžné výši do jednoho milionu korun. (více…)

Požár tújí na hřbitově 21.7.2015

V úterý 21. července v 18.16 hodin byl ohlášen požár tújí na hřbitově. Přijely čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. (více…)

Požár – průmyslové, zemědělské objekty, sklady 6.6.2015

Ve sklárnách v Dobroníně v sobotu v podvečer hořelo, požár někdo úmyslně založil. (více…)

Přednáška „Prevence kriminality a požárovosti“ po druhé

Ve středu 15. května se již v pořadí po druhé konala přednáška na téma „Prevence kriminality a požárovosti“. Pod záštitou obce ji pro občany společně připravili profesionální a dobrovolná hasiči a policisté. (více…)

Pozvánka na Dny otevřených dveří HZS Kraje Vysočina

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina srdečně zve na akci Dny otevřených dveří od 7. května do 9. května 2015. (více…)

Přednáška prevence kriminality a požárovosti

Ve středu 22. října se v zasedací místnosti Obecního úřadu Dobronín konala přednáška na téma prevence kriminality a požárovosti. Pod záštitou obce ji pro občany připravili profesionální hasiči, policisté, ale také místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. (více…)

Mateřskou školku prověřil fiktivní požár

Na dvě desítky hasičů se dnes dopoledne zapojily do taktického cvičení, jehož námětem byl požár v Mateřské školce v Dobroníně na Jihlavsku. Podle plánovaného scénáře začalo v klubovně hořet od závady na varné konvici. (více…)

Zásahy hasičů v Dobroníně a okolí v roce 2012

Zásahy hasičů v Dobroníně a okolí v roce 2012 (více…)

Okrsková soutěž v Brzkově

Okrsková soutěž probíhala v Brzkově 19. května 2012 u příležitosti 105. výročí založení SDH Brzkov. Na druhé soutěži sezóny se nám moc nedařilo, přesto si alespoň děti pohár dovezly. (více…)

Požár trávy 27. března 2012

Dne 27. března 2012 ve 13:54 hod byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár trávy v blízkosti rodinného domu na ulici Polní. Na místo události okamžitě vyjela místní jednotka sboru dobrovolných hasičů a také jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Polné. Ještě před příjezdem hasičů se majitelé pozemku pustili do hašení požáru. Požár na ploše… (více…)

Video: Okrsková soutěž ve Věžničce (100 let SDH)

14. květen 2011 – Štafety a PÚ Ženy A a B, štafeta Muži A (2. pokus) a B (1. pokus), PÚ Muži B a MH mladší (1. pokus). Bonusy: Co jste hasiči, Nástup, „Hymna“ a Ukázka práce profesionálních hasičů. (více…)

Foto: Okrsková soutěž, Brzkov 2007

26. května 2007 (více…)

Taktické cvičení ve Věžnici

7. dubna proběhlo ve Věžnici taktické cvičení dobrovolných jednotek za účasti velitele profesionální jednotky z Polné. Jednotky rozvinuly několik vedení vody do vyznačené části lesa kde byl improvizovaný požár. Prostupování terénem bylo z důvodu vysokého stoupání velice náročné. Hlavní důraz při tomto cvičení byl kladen na prověření spolupráce mezi velitelem zásahu a veliteli jednotlivých jednotek dobrovolných hasičů. Členové jednotky u zásahu:… (více…)