Příspěvky se štítkem střecha

Popadané stromy, domácnosti bez elektřiny a hasiči v akci

Řádění větru se nevyhnula ani naše obec a zaměstnala jednotku sboru dobrovolných hasičů, která v průběhu neděle 29. října 2017 zasahovala u deseti událostí. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 14.6.2015

Odstranění obtížného hmyzu v ulici Okružní. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 26.8.2014

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Okružní k odstranění nebezpečného hmyzu (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 14.8.2014

KOPIS vyslalo jednotku do Filipovských Chaloupek k odstranění nebezpečného hmyzu. (více…)

Zásahy v roce 2011

Jednotka zasahovala koncem roku 2010 a v roce 2011 celkem u 28 událostí. Většina zásahů se týkala likvidace obtížného hmyzu tj. celkem 20krát, 3krát byla jednotka vyslána na spolupráci se složkami IZS při pátrání popohřešované osobě, 2krát prováděla odstraňování překážek z komunikace a jiných prostor – jednalo se o likvidace spadlých stromů. Jednou byla jednotka vyslána obecním úřadem na pročištění zanešeného koryta potoka… (více…)

Požár střechy Neutralizace ve sklárnách

V sobotu 21. srpna 2010 v 09:57 hod. přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru v objektu bývalých skláren v Dobroníně na Jihlavsku. Na místo události vyjelo postupně jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. (více…)

Zima zaměstnala zásahovou jednotku

Letošní dlouhá a tuhá zima zaměstnala i jednotku sboru dobrovolných hasičů naší obce. V prvních dvou měsících letošního roku zasahovali hasiči v souvislosti se sněhem u devíti událostí. Jednalo se o odstraňování nebezpečné námrazy a sněhu  z budov veřejného zájmu a všude tam, kde hrozilo nebezpečí z prodlení – tj. byla naplněna zákonná podmínka, že byl či mohl by být ohrožen lidský život, zdraví či majetek. Na odklízení… (více…)