V sobotu 28. dubna jsme se zúčasnili IV. ročníku hasičského víceboje „O pohár primátora statutárního města Jihlavy“, který se konal na Masarykově náměstí. Na konec dubna bylo letní počasí a běhat v „plné polní“ nebylo zrovna jednoduché. Soutěžící měli na sobě zásahové ochranné obleky, přilbu a dýchací přístroj s ochrannou maskou. Takto pak absolvovali náročnou trať, kde museli opřít dva žebříky o konstrukci věže, vytáhnout 25 kg závaží na věž, natáhnout vodní vedení 2× dvě hadice B s proudnicemi, přeskočit bariéru, 60 úderů kladivem v Hammer boxu, přepravit 10 l barel potrubím a přemístit cca 70 kg figurínu.

Součet časů jednotlivců našeho tříčlenného družstva mužů dosáhl na nečekané druhé místo v kategorii C – JPO 5. Jakoubkovi Jiří, Milan a Jaroslav udolali trať za celkových 488,61 sekundy.

Pořadí jednotlivců

• 2. místo – Jakoubek Jiří – čas 150,26 s
  • 4. místo – Jakoubek Milan – čas 154,04 s
  • 15. místo – Jakoubek Jaroslav – čas 184,04 s
  • 25. místo – Cink Filip – čas 200,78 s
  • 37. místo – Neufinger Ondřej – čas 223,50 s

Odlehčenou trať formou štafety absolvovaly i ženy. Iva Krautschneiderová, Marcela Bártová a Jana Henzelová se umístily na 8. místě s časem 151,19 sekund.

Foto ze soutěže viz níže ↓↓↓

Video je ZDE.

Celkové výsledky: