Ve středu 15. května se již v pořadí po druhé konala přednáška na téma „Prevence kriminality a požárovosti“. Pod záštitou obce ji pro občany společně připravili profesionální a dobrovolná hasiči a policisté.

V rámci jednotlivých bloků se lidé dozvěděli, jak předcházet kriminalitě a požárovosti nebo jak se v případě vzniklé mimořádné události správně zachovat. Policisté se zaměřili hlavně na seniory, kteří představují velmi rizikovou skupinu. Hasiči svoji přednášku věnovali nebezpečnému oxidu uhelnatému a v připraveném bloku se dotkli zejména problematiky řádné údržby, kontroly a čištění spalinových cest spotřebičů. Jediným kazem na téměř tříhodinovém programu byla velmi nízká účast.

Ukázkové video z přednášky. Požár dřevěného stadionu v anglickém Bradfordu 11. května 1985 (shodou okolností je to právě 30 let). Požár vznikl od nedopalku vhozeného do odpadkového koše. Názorná ukázka jak se takový oheň neuvěřitelnou rychlostí šíří…