Déšť a chladné počasí provázely letošní poslední dubnový den a nepříjemně ovlivnily tradiční pálení čarodějnic. To již podruhé proběhlo na hřišti za Návesním rybníkem a za jeho pořádáním stáli hasiči, obec, Klub žen a ZO KSČM.

Celé odpoledne odstartovaly soutěže pro děti s čarodějnými názvy. Děti si tak mohly zaskákat v kouzelném pytli, putovat po dračích jeskyních nebo házet škrpálem čarodějnice. Nadšení dětí bylo veliké a z každé soutěže si vítězové odnesli sladkou odměnu. V podvečer se připravená vatra rozhořela v přímém televizním přenosu České televize (záznam v archivu ČT).

V průběhu odpoledne se nad Dobronín přihnal déšť a chladnější počasí, ale nám to nevzalo dobrou náladu a děti, ale i dospělí, se bavili skvěle dál.

Jen co shořela čarodějnice, vydal se kolem rybníka lampiónový průvod a i v něm děti dostaly drobné sladkosti. Celý program završil bohatý ohňostroj a diskotéka.

Foto a video: Lukáš Caha