Předpověď meteorologů se do puntíku vyplnila a v neděli 29. října 2017 zasáhl prakticky celé území České republiky silný vítr. K akci byly nasazeny stovky profesionálních a dobrovolných hasičů. Řada domácností se ocitla bez elektrického proudu. Řádění větru se nevyhnula ani naše obec a zaměstnala jednotku sboru dobrovolných hasičů. Dobronínští hasiči v průběhu neděle zasahovali u deseti událostí. Nejčastěji odstraňovali popadané stromy. Náporu větru neodolal například vzrostlý smrk na hřišti základní školy. Zbylé dva stromy se kvůli bezpečnosti dětí musely nechat pokácet. Obdobná situace byla také na ulici Okružní. I tady silný vítr vyvrátil strom, který padl do těsné blízkosti zaparkovaných osobních vozidel. Dobronínští hasiči byli v plném nasazení od ranních až do pozdních odpoledních hodin, kdy vítr začínal postupně slábnout.

V následujícím videu, z archivu TV Barrandov pořadu Naše zprávy z 29. října, jsou záběry mj. z naší obce a naše jednotka v akci.

Foto: Jan Šmíd, Lukáš Caha