Příspěvky se štítkem rodinný dům

Devatenáct dobronínských požárů

Spuštění sirény svolávající dobronínské dobrovolné hasiče a pár minut poté už houkání hasičských aut. Smutný obrázek toho, co se v naší obci děje každý rok a na co už „bohužel“ začínáme být téměř zvyklí. Od roku 2010 do posledního březnového dne roku 2017 hořelo totiž v Dobroníně už devatenáctkrát! Celková majetková škoda vzniklá požáry se vyšplhala na částku 6,4… (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 26.8.2014

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Okružní k odstranění nebezpečného hmyzu (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 14.8.2014

KOPIS vyslalo jednotku do Filipovských Chaloupek k odstranění nebezpečného hmyzu. (více…)

Technická pomoc – odstranění stromu po úderu bleskem 2.5.2014

Starosta obce vyslal jednotku do ulice U Sila k odstranění stromu, který hrozil pádem na rodinný dům. Jednotka provedla odstranění za použití motorové pily. (více…)

Požár trávy 27. března 2012

Dne 27. března 2012 ve 13:54 hod byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár trávy v blízkosti rodinného domu na ulici Polní. Na místo události okamžitě vyjela místní jednotka sboru dobrovolných hasičů a také jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Polné. Ještě před příjezdem hasičů se majitelé pozemku pustili do hašení požáru. Požár na ploše… (více…)

Požár garáže 22. května 2010

Dne 22. května 2010 ve 12.55 hod. vyjela naše jednotka sboru dobrovolných hasičů společně s jednotkou profesionálních hasičů z Polné a jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Polné a Štoků k ohlášenému požáru garáže v řadovém rodinném domě na ulici Jižní v Dobroníně. (více…)

Zatopené sklepy v ulici Štocká

16. února 2012 KOPIS vyslalo jednotku k odčerpání vody ze sklepa rodinného domu v ulici Štocká. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zatopení sklepních prostor v důsledku prasklého potrubí i v sousedním rodinném domě. Voda byla odčerpána pomocí PMS 15 a kalového čerpadla. Jednotka na místě spolupracovala s jednotkou ze stanice Polná. Po odčerpání a předání místa majitelům, se jednotka vrátila zpět na základnu. (více…)

Silné bouřky

platí od čtvrtka 21.6.2018 14.00 do čtvrtka 21.6.2018 20.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 21.6.2018 12.00 do čtvrtka 21.6.2018 23.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu. Rozšiřuje ji o vysoké teploty, silný vítr a silné bouřky.
    Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na naše území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
    Před studenou frontou vystoupí ve čtvrtek (21.6.) odpoledne teploty na jihu a východě Moravy na 29 až 33 °C.
    V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě. Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera (21.6.)
    Odpoledne se bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru do 25 m/s (do 90 km/h) a kroupami.
    Silný vítr bude foukat ve čtvrtek odpoledne až do čtvrtečního večera a noci, v nárazech může dosáhnout rychlost kolem 20 m/s (70 km/h).
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:
    V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.
    Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.
    Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Hasičský víceboj Jihlava 2011Vybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00