Mladí hasiči

O pohár starosty obce Dobronín 2018

V sobotu 5. května 2018 se na sportovišti u Návesního rybníka uskutečnila soutěž v požárním sportu „O pohár starosty obce Dobronín“. Do soutěžního klání se zapojili muži, ženy i děti. Úderem desáté hodiny dopolední se soutěžní družstva seřadila na slavnostním nástupu, kde je přivítal starosta obce Dobronín pan Ivan Sehnal. (více…)

Foto: První letošní venkovní trénink mladých hasičů

Ve čtvrtek 5. dubna bylo konečně počasí na venkovní trénink a tak si naši mladí hasiči mohly po dlouhé době pořádně zaběhat, vyzkoušet požární útok a všechny překážky, na které při soutěžích narazí. (více…)

Podzimní grilování s mladými hasiči

V sychravých a ošklivých dnech není opravdu co dělat… snad jen pořádně si nacpat bříška. Přišla tedy řada na opékání špekáčků. (více…)

David Pik navštívil mladé hasiče

Ve čtvrtek za námi přijel David Pik. Děti se tak nejenom dozvěděly, jak se točí reportáže, ale i spoustu zajímavostí z Davidova soukromí. (více…)

Okresní liga mladých hasičů Jihlava-Bedřichov 2016

V sobotu 10. září 2016 jsme si vyjeli do Jihlavy na Masarykovo náměstí, kde se konala jedna z posledních letošních soutěží Okresní ligy mladých hasičů.  (více…)

Nová směrnice hry Plamen

Od 1. září 2016 platí nová směrnice hry Plamen vydaná Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. (více…)

Okresní liga MH Polná 2016

Okresní liga mladých hasičů v Polné konaná 5. června 2016. (více…)

Putovní pohár starosty obce Dobronín vybojovalo družstvo z Hrbova

V sobotu 28. května se konala na sportovišti u Návesního rybníka již tradiční soutěž „O pohár starosty obce Dobronín“. Soutěžní družstva poměřila své síly ve štafetách a v požárních útocích. (více…)

Pozvánka na soutěž O pohár starosty obce Dobronín 2016

Pozvánka na hasičskou soutěž „O pohár starosty obce Dobronín“, která se bude konat 28. května 2016 na hřišti za Návesním rybníkem. (více…)

Četli jsme dětem

Náš sbor se zapojil do projektu „Hasiči čtou dětem“, a tak jsme na kroužku mladých hasičů četli dětem pohádky. (více…)

Mladí hasiči byli historicky poprvé na výroční schůzi

Na prosincové výroční schůzi Sboru dobrovolných hasičů obce Dobronín byli historicky poprvé i mladí hasiči. (více…)

Odznaky odborností mladých hasičů

Plnění odznaků odborností je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému mladých hasičů. (více…)

Čerti přišli na mladé hasiče 2015

Na schůzku mladých hasičů přišli čerti s Mikulášem. Zlobivé děti chtěli odnést, ale nedali jsme je. (více…)

Opékání špekáčků s mladými hasiči

S mladými hasiči jsme se 5. listopadu 2015 vydali do terénu a opékali špekáčky. (více…)

Jihlavská okresní liga mladých hasičů 2015

Jedenadvacet týmů mladých hasičů se letos zapojilo do Jihlavské okresní ligy mladých hasičů. Naše děti skončily na druhém místě! (více…)

Silné bouřky

platí od úterý 12.6.2018 17.00 do středy 13.6.2018 2.00

Silné bouřky

platí od pondělí 11.6.2018 20.00 do úterý 12.6.2018 6.00

Nad střední Evropou se bude vlnit studená fronta oddělující teplý vzduch na jihu od chladnějšího na severu.
    Během dnešního odpoledne a večera (11. 6.) se v Čechách a na Českomoravské vrchovině budou místy vyskytovat bouřky, ojediněle mohou být silné s přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). V jihozápadních, jižních a středních Čechách se mohou vyskytnout i bouřky velmi silné s úhrny kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru přes 25 m/s (90 km/h). Během noci na úterý (12. 6.) budou bouřky od západu slábnout a srážky budou ustávat.
    Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám mohou poměrně rychle reagovat hladiny menších a středních toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením půdy (Šumava, Brdy).
    V úterý (12. 6.) se v odpoledních a večerních hodinách mohou v jižní polovině území znovu objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru přes 20 m/s (70 km/h). Během noci na středu (13. 6.) bude bouřková činnost ustávat, ale déšť nebo přeháňky budou pokračovat i ve druhé polovině noci a během středečního dne, vyloučené nejsou ojediněle ani vydatnější srážky, které mohou v oblastech s větším nasycením půdy vést k vzestupům hladin řek. V případě potřeby budeme podle aktuálních předpovědních materiálů výstrahu upřesňovat.
    Doporučení ke zmírnění následků silných a velmi silných bouřek:
    V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů a zpevněných povrchů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, podchodů, sklepů, podemletí komunikací apod.
    Pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, v aplikaci chytrého telefonu apod.

Vyhráli jsme Hasičský víceboj v Jihlavě!Vybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00