Zásahová jednotka

Dobronínští hasiči mají za sebou první výjezd z nové zbrojnice

V sobotu 25. listopadu byly slavnostně otevřeny brány hasičské zbrojnice v Dobroníně. První ostrý výjezd jednotky sboru dobronínských dobrovolných hasičů na sebe nenechal dlouho čekat. V pondělí 11. prosince před osmou hodinou ráno vyjela jednotka k ohlášenému požáru rodinného domu ve Stříteži. (více…)

Popadané stromy, domácnosti bez elektřiny a hasiči v akci

Řádění větru se nevyhnula ani naše obec a zaměstnala jednotku sboru dobrovolných hasičů, která v průběhu neděle 29. října 2017 zasahovala u deseti událostí. (více…)

Požár pole za sebou nezanechal žádnou škodu

V pondělí 7. srpna 2017 v 19.05 hodin přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru pole za Dobronínem ve směru na Ždírec. (více…)

Devatenáct dobronínských požárů

Spuštění sirény svolávající dobronínské dobrovolné hasiče a pár minut poté už houkání hasičských aut. Smutný obrázek toho, co se v naší obci děje každý rok a na co už „bohužel“ začínáme být téměř zvyklí. Od roku 2010 do posledního březnového dne roku 2017 hořelo totiž v Dobroníně už devatenáctkrát! Celková majetková škoda vzniklá požáry se vyšplhala na částku 6,4… (více…)

Ukázka zásahu Jednotky SDH při Pálení čarodějnic

V neděli 30. dubna při akci Pálení čarodějnic předvedla Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Dobronín ukázku zásahu u hořícího kontejneru. (více…)

Foto: Pálení čarodějnic 2016

Pálení čarodějnic, které proběhlo na hřišti u Návesního rybníka s ukázkou zásahu Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Dobronín. (více…)

Zatopené sklepy na ulici Na Praze

Hasiči odčerpávají již několik hodin vodu ze zatopených sklepů bytového dumu na ulici Na Praze. (více…)

Shořel bývalý hostinec Na Tahu, na místě zasahovali hasiči z pěti jednotek

V neděli 5. března v 11.17 hod. přijala operátorka tísňové linky 112 hlášení o požáru bývalého hostince Na Tahu na ulici Štocká. (více…)

Požár – truhlářská dílna 14.2.2016

KOPIS vyslalo jednotku do ulice Polenská k požáru truhlářské dílny. (více…)

Technická pomoc – oplach komunikace 10.2.2016

Jednotka vyjela do ulice Ke Hřišti k oplachu znečištěné komunikace. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 17.7.2015

Jednotka vyjela do ulice U Rybníčka k odstranění rozlomeného stromu. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 5.7.2015

Jednotka vyjela do Filipovských Chaloupek k odstranění obtížného hmyzu. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 2.7.2015

Jednotka vyjela do ulice Šeříková k odstranění vosího hnízda. (více…)

Technická pomoc – odstranění nebezbečných stavů 18.6.2015

Jednotka ve spolupráci s jednotkou HZS Polná provedla odstranění části věže na sušení hadic u hasičské zbrojnice Dobronín, u které hrozilo její zřícení. (více…)

Výbuch plynové lahve v bytovém domě

Zraněním dvou dospělých osob a dítěte skončil v sobotu krátce před polednem požár v bytě v bytovém domě na ulici Nad Valchou v Dobroníně na Jihlavsku. U požáru zasahovali hasiči z pěti jednotek. Požár za sebou zanechal škodu v předběžné výši do jednoho milionu korun. (více…)

Silné bouřky

platí od úterý 12.6.2018 17.00 do středy 13.6.2018 2.00

Silné bouřky

platí od pondělí 11.6.2018 20.00 do úterý 12.6.2018 6.00

Nad střední Evropou se bude vlnit studená fronta oddělující teplý vzduch na jihu od chladnějšího na severu.
    Během dnešního odpoledne a večera (11. 6.) se v Čechách a na Českomoravské vrchovině budou místy vyskytovat bouřky, ojediněle mohou být silné s přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). V jihozápadních, jižních a středních Čechách se mohou vyskytnout i bouřky velmi silné s úhrny kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru přes 25 m/s (90 km/h). Během noci na úterý (12. 6.) budou bouřky od západu slábnout a srážky budou ustávat.
    Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám mohou poměrně rychle reagovat hladiny menších a středních toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením půdy (Šumava, Brdy).
    V úterý (12. 6.) se v odpoledních a večerních hodinách mohou v jižní polovině území znovu objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru přes 20 m/s (70 km/h). Během noci na středu (13. 6.) bude bouřková činnost ustávat, ale déšť nebo přeháňky budou pokračovat i ve druhé polovině noci a během středečního dne, vyloučené nejsou ojediněle ani vydatnější srážky, které mohou v oblastech s větším nasycením půdy vést k vzestupům hladin řek. V případě potřeby budeme podle aktuálních předpovědních materiálů výstrahu upřesňovat.
    Doporučení ke zmírnění následků silných a velmi silných bouřek:
    V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů a zpevněných povrchů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, podchodů, sklepů, podemletí komunikací apod.
    Pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, v aplikaci chytrého telefonu apod.

Pálení čarodějnic 2016Vybráno z celkem 17235 fotografií.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00