Příspěvky se štítkem Hra Plamen

Nová směrnice hry Plamen

Od 1. září 2016 platí nová směrnice hry Plamen vydaná Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. (více…)

Jarní soustředění mladých hasičů na Seči 2015

Jednadvacet dětí a osm dospělých vyrazilo ve čtvrtek 7. května odpoledne na jarní soustředění na Seč. (více…)

Finále hry Plamen 2014–2015 v Meziříčku

O víkendu 23.–24. května se konalo na rekreačním zařízení v Meziříčku finálové jarní kolo hry Plamen. (více…)

Soustředění mladých hasičů na Seči 2014

Jarní soustředění našich mladých hasičů se konalo u sečské přehrady v r.z. Bohemia první víkend v květnu 2014. (více…)

Kalendář soutěží Okresní ligy mladých hasičů pro rok 2014

Termíny soutěží pro mladé hasiče. (více…)

Děti si prodloužený víkend opravdu užily

Krásné čtyři dny a tři noci strávily děti na chatě Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v lokalitě Skalský Dvůr na Žďársku. (více…)

Závod požárnické všestrannosti v Kamenici

V sobotu 6. října proběhl v Kamenici u Jihlavy Závod požárnické všestrannosti. Naši mladí hasiči běželi ve dvou hlídkách. První hlídka si doběhla pro 1. místo a druhá pro 13. místo. (více…)

Listování kronikou mladých hasičů – rok 2011

Přepis kroniky našich mladých hasičů – mladších žáků. Rok 2011. (více…)

Nábor mladých hasičů

HASIČ. Každý si zajisté pod tímto pojmem představí silného a statečného muže, který nasazuje svůj život pro druhé. Nemusí to však být pravidlem. Hasičem či hasičkou se můžou stát i děti. Naši mladí hasiči se zúčastňují pohárových soutěží v požárním sportu, Okresní ligy mladých… (více…)

Plamen 2011–2012 – Závod požárnické všestrannosti – Vysoké Studnice

8. žíjen 2011 – Závod nezačíná zrovna nejlépe, prší a je docela chladno. Ještě že máme startovní číslo 2. Odložili jsme deštníky a po malém zdržení na startu konečně vyrážíme. S dnešním časem i s počtem trestných bodů jsme spokojeni. Vůbec jsme nečekali, že můžeme skončit pátí.… (více…)

Příprava na Závod požárnické všestrannosti

22. září 2011 – Příprava na závod požárnické všestrannosti je v plném proudu. Letos je vidět, že většina si pamatuje hodně z minulého ročníku, a tak některé disciplíny si stačí jen zopakovat a upřesnit. Přesto nic nepodceňujeme a chceme nový ročník hry Plamen začít co nejlépe. (více…)

Okresní kolo hry Plamen – Jihlava

Tato soutěž je pro nás velice důležitá. Uzavírá náš první ročník hry Plamen a velice nám záleží na tom, jak dopadneme. Pro děti i vedoucí je to první soutěž, na které poprvé soutěžíme ve štafetě 4 × 60 m na oválu a ve štafetě dvojic. (více…)

Příprava dětí na Závod požárnické všestrannosti

Dnešním dnem končíme s přípravou na Závod požárnické všestrannosti. Věnovali jsme se jí poslední měsíc každý trénink. Střelba ze vzduchovky, uzly, šplh po laně, zdravověda a topografie. Snad jsme se všechno naučili co nejlépe a na závodech to zhodnotíme. (více…)

Foto: Závod požárnické všestrannosti – Hra Plamen, Dobronín

4. říjen 2008 – Závod požárnické všestrannosti mladých hasičů se konal v Dobroníně na škvárovém fotbalovém hřišti a okolí. (více…)

Foto: Hra Plamen, Meziříčko 2007

19.–20. května 2007 – Rekreační středisko Meziříčko (více…)

Silné bouřky

platí od úterý 30.5.2017 15.00 do úterý 30.5.2017 22.00

Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta. Před ní k nám vrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu.
    V jihozápadním proudění vystoupí teploty vzduchu v úterý v nižších a středních polohách Čech nad 30 °C, v pondělí místy i v západní polovině Čech. Současně je extrémně podprůměrný stav celkového množství ozonu, a tím vysoký UV index. Na studené frontě očekáváme v úterý odpoledne a večer ojediněle i silné bouřky, zejména v Čechách, s výskytem krupobití, nárazového větru a přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 mm.
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení ke zmírnění následků silných bouřek:
    Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

• Putovní pohár SDH Polná (+ Putovní Ježek)
      So 3. Červen 2017, 13:00 (za 4 dnů a 14:04 hod.)
    • Okresní liga MH: Polná
      Ne 4. Červen 2017, 10:00 (za 5 dnů a 11:04 hod.)
    • Pohár starostky města Brtnice
      So 10. Červen 2017, (za 11 dnů a 01:04 hod.)
    • Pohár starostky obce Střítež a Memoriál Karla Vébra
      So 10. Červen 2017, 12:00 (za 11 dnů a 13:04 hod.)
    • Okresní liga MH: Brtnice
      Ne 11. Červen 2017, 10:00 (za 12 dnů a 11:04 hod.)
    • Memoriál J. Sýkory a J. Coufala, Smrčná
      So 17. Červen 2017, (za 18 dnů a 01:04 hod.)
    • Noční soutěž MH, Nevcehle
      So 17. Červen 2017, 18:00 (za 18 dnů a 19:04 hod.)
    • Pohár starosty obce Ždírec
      So 24. Červen 2017, 13:00 (za 25 dnů a 14:04 hod.)
    • Noční pohár Dobroutov
      So 24. Červen 2017, 20:00 (za 25 dnů a 21:04 hod.)
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 25. Červen 2017, 10:00 (za 26 dnů a 11:04 hod.)