Příspěvky se štítkem ohlašování

Jak se chovat při pálení „čarodějnic“

Pálení vater, a to hlavně v lesních porostech a nebo v jejich těsné blízkosti je velmi nebezpečné. Obecně platí několik pravidel pro spalování hořlavin venku. (více…)

Před spalováním zahradního odpadu dejte přednost jeho uložení do kontejnerů

Krásné a slunečné počasí přímo vybízí k úklidu zahrádek. Raději než pálení odpadu ze zahrádky zvolte jednodušší cestu, a to jeho uložení do speciálních kontejnerů, které naše obec každoročně na jaře, ale také na podzim přistavuje. (více…)

Jak ohlásit pálení klestí

V jarních  měsících hasiči častěji než kdy jindy vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů. Častěji také vyjíždějí k požárům nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť. Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o PO) fyzická osoba nesmí provádět plošné vypalování porostů A i přesto je u nás vypalování trávy neustále oblíbené. Jarní úklid se ale nemusí… (více…)

• Okresní liga MH - Bítovčice
      Po 27. června 2022, 10:00
    • Dětský den v Brzkově
      Ne 3. července 2022,
    • Putovní pohár SDH Dobroutov
      So 27. srpna 2022,
    • Okresní liga MH - Panská Lhota
      Ne 4. září 2022, 10:00
    • Okresní liga MH - Dolní Cerekev
      So 17. září 2022,
      vyhodnocení celé soutěže okresní ligy
    • Závod požárnické všestrannosti
      So 8. října 2022,