Příspěvky se štítkem ohlašování

Jak se chovat při pálení „čarodějnic“

Pálení vater, a to hlavně v lesních porostech a nebo v jejich těsné blízkosti je velmi nebezpečné. Obecně platí několik pravidel pro spalování hořlavin venku. (více…)

Před spalováním zahradního odpadu dejte přednost jeho uložení do kontejnerů

Krásné a slunečné počasí přímo vybízí k úklidu zahrádek. Raději než pálení odpadu ze zahrádky zvolte jednodušší cestu, a to jeho uložení do speciálních kontejnerů, které naše obec každoročně na jaře, ale také na podzim přistavuje. (více…)

Jak ohlásit pálení klestí

V jarních  měsících hasiči častěji než kdy jindy vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů. Častěji také vyjíždějí k požárům nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť. Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o PO) fyzická osoba nesmí provádět plošné vypalování porostů A i přesto je u nás vypalování trávy neustále oblíbené. Jarní úklid se ale nemusí… (více…)

• VH SDH Dobronín
      So 28. listopadu 2020, 18:00
    • VH okrsku Polná v Nových Dvorech
      Pá 8. ledna 2021, 19:30
    • 21. hasičský bál okrsku Polná
      So 6. března 2021, 20:00
      Tradiční ples našeho okrskového sdružení hasičů, začátek ve 20 hod v KD Brzkov.