Příspěvky se štítkem pomoc

Pomoc pro Elišku

Prosíme všechny naše společné kamarády o projevení solidarity. Andrea Dopitová vyhlašuje sbírku víček na Elinku, na pomoc se zákeřnou nemocí. (více…)

Brožurka „Vaše cesty k bezpečí, aneb chytré blondýnky radí…“

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje vydal brožurku s užitečnými radami, jak čelit nepříjemným nebo i nebezpečným událostem, které Vás v běžném životě mohou potkat. Stáhnout   Obsah brožurky vychází z našeho informačního projektu „Vaše cesty k bezpečí“ a obsahuje všechna témata, která jsme v rámci tohoto projektu doposud vydali. Je rozdělena do 3 kapitol – ochrana obyvatelstva, požární prevence a bezpečnost občana a obsahuje… (více…)

I my vyrážíme na pomoc povodněmi postiženým obyvatelům

Ani nás záplavy neminuly bez povšimnutí, a proto neleníme a vyrážíme na pomoc. V dnešních odpoledních hodinách se ve složení – Jiří Bárta, Jan Ganzwohl, Jana Henzelová, Renata Kunstová, Lenka Neufingerová, Ondřej Neufinger, Jan Šmíd – přesuneme na místo zasažené povodní… (přesné působiště zatím není známo, nejspíše Liberecko). (více…)

POVODNĚ 2010 – JAK PŘISPĚT (aktualizace 18. 8.)

Sever Čech poničily rozsáhlé záplavy. Voda o víkendu opět vyplavila domy a zahrady. Počasí se má v tomto týdnu konečně umoudřit, škody jsou však obrovské. Neziskové organizace, záchranné složky i řada dobrovolníků pomáhá s vysoušením, úklidem a psychosociální pomocí postiženým přímo na místě. (více…)

Silný vítr

platí od pondělí 24.9.2018 6.00 do pondělí 24.9.2018 18.00

Velmi silný vítr

platí od neděle 23.9.2018 18.00 do pondělí 24.9.2018 6.00

Nad zeměmi Beneluxu se v neděli během dne rychle prohloubí tlaková níže a bude postupovat dále k východu. Její přechod přes severní části našeho území v noci na pondělí s sebou přinese velmi silný vítr. V pondělí během dne k nám bude po její zadní straně v čerstvém severozápadním proudění pronikat studený vzduch.
    V neděli 23.9. večer bude od západu zesilovat vítr a v noci na pondělí 24.9. bude vát silný jihozápadní 8 až 13 m/s, přechodně s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), na horách až 35 m/s (126 km/h). Během noci se bude vítr měnit na severozápadní.
    V pondělí 24.9. přes den bude vát čerstvý severozápadní vítr 6 až 11 m/s, s výjimkou západních a jižních Čech s nárazy kolem 20 m/s (72 km/h). K večeru bude vítr slábnout.
    Doporučení ke zmírnění následků velmi silného větru:
    Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
    Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
    Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. To platí i pro prázdné nákladní auto. Sledovat dopravní zpravodajství.
    Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).
    Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.
    V případě podmáčeného terénu lze očekávat i vyvracení stromů.

• Okresní liga MH: Jihlava-Bedřichov
      So 22. Září 2018, 10:00