Příspěvky se štítkem povodně

Technická pomoc – monitoring vodních toků 10.1.2015

Na základě vyhlášení druhého povodňového stupně vyjela jednotka na monitoring vodních toků v obci. (více…)

Technická pomoc – 24.5.2014

Jednotka vyjela do ulice Štocká, kde byl vzestup hladiny na Zlatém potoce. (více…)

Foto: Letní povodně 2010

13.–15. srpna 2010 – Jak jsme pomáhali v Nové Vsi a Raspenavě – jedné z nejvíce postižených vesnic. (foto: Jana Henzelová a Lenka Neufingerová) (více…)

I my vyrážíme na pomoc povodněmi postiženým obyvatelům

Ani nás záplavy neminuly bez povšimnutí, a proto neleníme a vyrážíme na pomoc. V dnešních odpoledních hodinách se ve složení – Jiří Bárta, Jan Ganzwohl, Jana Henzelová, Renata Kunstová, Lenka Neufingerová, Ondřej Neufinger, Jan Šmíd – přesuneme na místo zasažené povodní… (přesné působiště… (více…)

POVODNĚ 2010 – JAK PŘISPĚT (aktualizace 18. 8.)

Sever Čech poničily rozsáhlé záplavy. Voda o víkendu opět vyplavila domy a zahrady. Počasí se má v tomto týdnu konečně umoudřit, škody jsou však obrovské. Neziskové organizace, záchranné složky i řada dobrovolníků pomáhá s vysoušením, úklidem a psychosociální pomocí postiženým přímo na místě. (více…)

Náledí

platí od neděle 26.11.2017 1.00 do neděle 26.11.2017 9.00

Za studenou frontou k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu.
    V průběhu noci na neděli 26.11 a v neděli ráno se bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině při předpokládaných minimálních teplotách +2 až -2 °C na mokrém a prochlazeném povrchu vytvářet místy náledí. Plošně rozsáhlejší výskyt náledí očekáváme na Karlovarsku a na severozápadě Čech, především v oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa a přilehlého okolí, kde dnes 25.11 trvaleji prší, stupeň nebezpečnosti jevu je v důsledku toho vyšší.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů při výskytu náledí:
    v Čechách a na Českomoravské vrchovině se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky. Na západě a severozápadě Čech předpokládámě četné náledí.
    Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.
    Omezit vycházení ven, při pohybu venku chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by raději neměli vycházet.

Noční pohár Polná 8. srpna 2009Vybráno z celkem 17001 fotografií.

• Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice
      So 25. Listopad 2017, 14:00
    • VVH SDH Dobronín