Příspěvky se štítkem vatra

Foto: Pálení čarodějnic 2016

Pálení čarodějnic, které proběhlo na hřišti u Návesního rybníka s ukázkou zásahu Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Dobronín. (více…)

Pozvánka na Pálení čarodějnic 2017

SDH Dobronín, obec Dobronín, Klub dobronínských žen a ZO KSČM Dobronín vás srdečně zvou na Pálení čarodějnic. (více…)

Pozvánka na Pálení čarodějnic 2016

Pálení čarodějnic 2015

Déšť a chladné počasí provázely letošní poslední dubnový den a nepříjemně ovlivnily tradiční pálení čarodějnic. To již podruhé proběhlo na hřišti za Návesním rybníkem a za jeho pořádáním stáli hasiči, obec, Klub žen a ZO KSČM. (více…)

Jak se chovat při pálení „čarodějnic“

Pálení vater, a to hlavně v lesních porostech a nebo v jejich těsné blízkosti je velmi nebezpečné. Obecně platí několik pravidel pro spalování hořlavin venku. (více…)

Pozvánka na Pálení čarodějnic 2015

SDH Dobronín, obec Dobronín, Klub dobronínských žen, ZO KSČM Dobronín Vás srdečně zvou 30. dubna 2015 na Pálení čarodějnic. (více…)

Pálení čarodějnic 2014

Večer 30. dubna patří tradici pálení čarodějnic a vítání jara. Letos poprvé se tento svátek slavil v Dobroníně na hřišti za Návesním rybníkem. (více…)

Pozvánka na Pálení čarodějnic

SDH Dobronín, obec Dobronín, Klub dobronínských žen, ZO KSČM Dobronín srdečně zvou 30. dubna 2014 na PÁLENÍ ČARODĚJNIC. (více…)

Lampionový průvod 2013

I letos jsme spolu s místní organizací KSČM a podporou obce organizovali Lampionový průvod. (více…)

Pozvánka na Lampionový průvod

Pozvánka na tradiční lampionový průvod zakončen u zapálené vatry ohňostrojem. (více…)

Lampiónový průvod 2012

Foto a video z tradičního Lampiónového průvodu Dobronínem s maskami, pálením vatry a ohňostrojem. (více…)

Pozvánka na lampiónový průvod

Místní organizace KSČM a Sbor dobrovolných hasičů s podporou obce Dobronín zvou děti s maskami a veřejnost na lampiónový průvod obcí zakončený u vatry na škvárovém hřišti TJ Jiskra a ohňostrojem. (více…)

Foto: Lampioňák 2011

Lampionový průvod s maskami zakončený pálením vatry a ohňostrojem. (více…)

Foto: Příprava vatry a Lampiónový průvod 2010

Příprava, zapálení a požární dozor u vatry. Lampiónový průvod s rejem masek a ohňostroj k 65. výročí osvobození. (více…)

Foto: Čarodějnice 2009

1. května jsme připravovali na škvárovém fotbalovém hřišti hranici pro pálení čarodějnic. Nezbytný byl i požární dozor při samotném pálení. (více…)

Silné bouřky

platí od čtvrtka 20.7.2017 13.00 do čtvrtka 20.7.2017 23.59

Tato výstraha nahrazuje rušenou výstrahu č. 69/2017. Výstrahu před silnými bouřkami rozšiřuje o západní Čechy a Moravskoslezský a Zlínský kraj. Navíc prodlužuje platnost výskytu silných bouřek pro Moravu a Slezsko až do pátečního (21. 7.) rána.
    Zvlněná studená fronta bude zvolna postupovat přes ČR k východu až k severovýchodu. Před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu až jihu.
    Dnes (ve čtvrtek 20. 7.) vystoupí teploty místy, zejména ve východní polovině ČR nad 31 °C, v Jihomoravském kraji místy i nad 34 °C. V západních Čechách se očekávají teplotní maxima jen kolem 27 °C.
    Od brzkého čtvrtečního odpoledne se očekávají v Čechách a na Českomoravské vrchovině místy bouřky, které později odpoledne a večer dorazí i na Moravu a do Slezska, kde bude bouřková aktivita doznívat ještě v noci na pátek. Bouřky mohou být ojediněle silné, zejména s přívalovými srážkami, v menší míře s kroupami a silnými nárazy větru. Nejmenší pravděpodobnost výskytu silných bouřek je v západních Čechách, největší v oblasti Českomoravské vrchoviny a na Moravě.
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při použití klimatizace udržovat teplotní rozdíl mezi venkovním a klimatizovaným prostředím maximálně kolem 5 st.C.
    Doporučení ke zmírnění následků silných bouřek:
    Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Požár slámy v KamennéVybráno z celkem 16990 fotografií.

• Putovní ježek SDH Šimanov
      So 5. Srpen 2017, 13:00 (za 15 dnů a 16:28 hod.)
    • Putovní ježek SDH Mysletice
      So 12. Srpen 2017, 13:00 (za 22 dnů a 16:28 hod.)
    • Putovní pohár RS, Kalhov
      So 19. Srpen 2017, (za 29 dnů a 03:28 hod.)
    • Pohádkový les
      So 26. Srpen 2017, 15:00 (za 36 dnů a 18:28 hod.)
    • O pohár hasiče Juniors, Kamenička
      Ne 27. Srpen 2017, 11:00 (za 37 dnů a 14:28 hod.)
    • Nejsilnější mladý hasič
      So 2. Září 2017, (za 43 dnů a 03:28 hod.)
    • Putovní ježek SDH Střížov
      So 2. Září 2017, 13:00 (za 43 dnů a 16:28 hod.)
    • O pohár SDH Čenkov
      So 9. Září 2017, (za 50 dnů a 03:28 hod.)
    • Okresní liga MH: Boršov
      So 9. Září 2017, 09:00 (za 50 dnů a 12:28 hod.)
    • Firefighter Combat Challenge, Telč
      So 16. Září 2017, (za 57 dnů a 03:28 hod.)