Příspěvky se štítkem prskavky

Šťastné a veselé svátky vánoční přejí hasiči

Jak si nepokazit svojí neopatrností či nedbalostí kouzelnou vánoční atmosféru v rozhovoru poradí vyšetřovatel krajských hasičů kpt. Ing. Jiří Zelenka. (více…)

Aby byly šťastné a veselé…

Prožít vánoční svátky v klidu a míru je asi přáním každého z nás. Požáry či jiné nebezpečné situace se nám však nevyhýbají ani o svátcích. V rozhovoru s nprap. Bc. Radkem Šimkou, vyšetřovatelem příčin vzniku požárů HZS Kraje Vysočina vám proto přinášíme několik užitečných rad, jak požárům předcházet a nepokazit si tak pohádkovou atmosféru vánočních svátků. (více…)

Náledí

platí od neděle 26.11.2017 1.00 do neděle 26.11.2017 9.00

Za studenou frontou k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu.
    V průběhu noci na neděli 26.11 a v neděli ráno se bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině při předpokládaných minimálních teplotách +2 až -2 °C na mokrém a prochlazeném povrchu vytvářet místy náledí. Plošně rozsáhlejší výskyt náledí očekáváme na Karlovarsku a na severozápadě Čech, především v oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa a přilehlého okolí, kde dnes 25.11 trvaleji prší, stupeň nebezpečnosti jevu je v důsledku toho vyšší.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů při výskytu náledí:
    v Čechách a na Českomoravské vrchovině se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky. Na západě a severozápadě Čech předpokládámě četné náledí.
    Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.
    Omezit vycházení ven, při pohybu venku chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by raději neměli vycházet.

Děti si prodloužený víkend opravdu užilyVybráno z celkem 17001 fotografií.

• Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice
      So 25. Listopad 2017, 14:00
    • VVH SDH Dobronín