Příspěvky se štítkem škola

Popadané stromy, domácnosti bez elektřiny a hasiči v akci

Řádění větru se nevyhnula ani naše obec a zaměstnala jednotku sboru dobrovolných hasičů, která v průběhu neděle 29. října 2017 zasahovala u deseti událostí. (více…)

Brigáda k obnově zeleně v obci

Ve středu 20. května jsme v rámci obnovy zeleně v obci, připravovali půdu před Základní školou k sázení nových stromků a keřů. Ruce k dílu přidali i mladí hasiči. (více…)

Pozvánka na Pohádkový les

Prožijte kouzelný den v pohádce plný soutěží, zábavných úkolů a překvapení s bohatým kulturním programem pro malé i větší děti. (více…)

Zásahy v roce 2011

Jednotka zasahovala koncem roku 2010 a v roce 2011 celkem u 28 událostí. Většina zásahů se týkala likvidace obtížného hmyzu tj. celkem 20krát, 3krát byla jednotka vyslána na spolupráci se složkami IZS při pátrání popohřešované osobě, 2krát prováděla odstraňování překážek z komunikace a jiných prostor – jednalo se o likvidace spadlých stromů. Jednou byla jednotka vyslána obecním úřadem na pročištění zanešeného koryta potoka… (více…)

Foto: Dětský den pro Mateřskou školu

1. červen 2011 – SDH Dobronín společně s Autoklubem Dobronín a Policií ČR připravili Dětský den pro děti z Mateřské školy Dobronín plný her a ukázek činnosti hasičů a Policie. (více…)

Zima zaměstnala zásahovou jednotku

Letošní dlouhá a tuhá zima zaměstnala i jednotku sboru dobrovolných hasičů naší obce. V prvních dvou měsících letošního roku zasahovali hasiči v souvislosti se sněhem u devíti událostí. Jednalo se o odstraňování nebezpečné námrazy a sněhu  z budov veřejného zájmu a všude tam, kde hrozilo nebezpečí z prodlení – tj. byla naplněna zákonná podmínka, že byl či mohl by být ohrožen lidský život, zdraví či majetek. Na odklízení… (více…)

Sněhový převis na budově Mateřské školy

Sněhový převis na budově Mateřské školy si vyžádal zásah hasičů dne 15. února 2010 v odpoledních hodinách. (více…)

Foto: Simulovaný požár ZŠ Dobronín

25. červen 2008 (více…)

Silné bouřky

platí od čtvrtka 21.6.2018 14.00 do čtvrtka 21.6.2018 20.00

Silný vítr

platí od čtvrtka 21.6.2018 12.00 do čtvrtka 21.6.2018 23.00

Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu. Rozšiřuje ji o vysoké teploty, silný vítr a silné bouřky.
    Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na naše území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
    Před studenou frontou vystoupí ve čtvrtek (21.6.) odpoledne teploty na jihu a východě Moravy na 29 až 33 °C.
    V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě. Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera (21.6.)
    Odpoledne se bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru do 25 m/s (do 90 km/h) a kroupami.
    Silný vítr bude foukat ve čtvrtek odpoledne až do čtvrtečního večera a noci, v nárazech může dosáhnout rychlost kolem 20 m/s (70 km/h).
    Doporučení k eliminaci přehřátí a dehydratace organismu s možným poškozením zdraví:
    Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
    Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
    Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
    Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).
    Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.
    Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:
    V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.
    Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.
    Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
    Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
    Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

• Okresní liga MH: Bítovčice
      So 23. Červen 2018, 10:00
    • Okresní liga MH: Stará Říše
      Ne 24. Červen 2018, 10:00