Příspěvky se štítkem sníh

Pozvánka na „Dobronínské autoklouzání“ – ZRUŠENO!

Autoklub Dobronín a SDH Dobronín společně pořádají „Dobronínské autoklouzání“. Všichni jsou srdečně zváni vyzkoušet si svoje řidičské umění na ledové ploše v sobotu 18. února 2012 od 9:00 hodin na fotbalovém škvárovém hřišti. Nezapomeňte si s sebou vzít svoje čtyřkolé miláčky. Závodit se bude v kategorii Muži i Ženy. Připraveny jsou ceny pro vítěze! ‎!!! PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ SE AKCE RUŠÍ !!!… (více…)

Zima zaměstnala zásahovou jednotku

Letošní dlouhá a tuhá zima zaměstnala i jednotku sboru dobrovolných hasičů naší obce. V prvních dvou měsících letošního roku zasahovali hasiči v souvislosti se sněhem u devíti událostí. Jednalo se o odstraňování nebezpečné námrazy a sněhu  z budov veřejného zájmu a všude tam, kde hrozilo nebezpečí z prodlení – tj. byla naplněna zákonná podmínka, že byl či mohl by být ohrožen lidský život, zdraví či majetek. Na odklízení… (více…)

Sníh na domě v ulici Na Praze

24. února 2010 byli hasiči povoláni k odstranění převisů na bytovém domě na ulici Na Praze. Průzkumem však zjistili, že vlastními prostředky nejsou schopni tento zásah zvládnout. Led v okapu zabránil v odtékaní vody a došlo k následnému protečení do sítě elektrické energie. Cestou KOPIS HZS kV byla na místo události povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Polná s plošinou. (více…)

Sněhový převis na budově Mateřské školy

Sněhový převis na budově Mateřské školy si vyžádal zásah hasičů dne 15. února 2010 v odpoledních hodinách. (více…)

Nová sněhová pokrývka

platí od úterý 11.12.2018 11.30 do středy 12.12.2018 8.00 pro okresy Havl. Brod, Jihlava, Pelhřimov, Žďár n/S od 500 m n. m.

Náledí

platí od úterý 11.12.2018 19.00 do středy 12.12.2018 9.00 do 600 m n. m.

Kolem tlakové níže nad Polskem proudí na naše území studený a vlhký vzduch od severozápadu.
    Od středních poloh se budou vyskytovat sněhové srážky, které budou intenzivnější na Českomoravské vrchovině a na horách na severozápadě, severu a severovýchodě ČR. Předpokládá se, že v uvedených oblastech napadne do středečního (12. 12.) rána 5 až 15 cm, na horách místy i kolem 20 cm. V nižších a středních polohách se bude od dnešního (úterý 11. 12.) večera do zítřejšího rána místy tvořit náledí a zmrazky. Jejich tvorba se předpokládá i v dalších dnech.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.
    Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
    Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.
    Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz) a dodržovat jejich pokyny.
    V případě mokrého sněhu dochází i ke škodám na lesním porostu a polomům.

Pohár starosty obce Ždírec 2014Vybráno z celkem 17259 fotografií.

• VH okrsku Polná
      St 15. Květen 2019,
      Veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.