Příspěvky se štítkem oheň

Opékání špekáčků s mladými hasiči

S mladými hasiči jsme se 5. listopadu 2015 vydali do terénu a opékali špekáčky. (více…)

Nehaste olej vodou!

Zásahová jednotka si v rámci svého školení vyzkoušela, co udělá taková voda nalitá do pánve s hořícím olejem. (více…)

Jak se chovat při pálení „čarodějnic“

Pálení vater, a to hlavně v lesních porostech a nebo v jejich těsné blízkosti je velmi nebezpečné. Obecně platí několik pravidel pro spalování hořlavin venku. (více…)

Pozor na požáry v domácnostech, každý rok při nich přijde o život několik lidí

Každoročně hasiči na Vysočině zasahují u více než stovky požárů, které vzniknou v domácnostech. S krajským vyšetřovatelem příčin vzniku požárů kpt. Ing. Jiřím Zelenkou jsme si proto povídali o tom, jak požárům předcházet a zabezpečit domácnost z pohledu požární ochrany, a také o tom, jak se zachovat při případném požáru v domácnosti. (více…)

Před spalováním zahradního odpadu dejte přednost jeho uložení do kontejnerů

Krásné a slunečné počasí přímo vybízí k úklidu zahrádek. Raději než pálení odpadu ze zahrádky zvolte jednodušší cestu, a to jeho uložení do speciálních kontejnerů, které naše obec každoročně na jaře, ale také na podzim přistavuje. (více…)

Aby byly šťastné a veselé…

Prožít vánoční svátky v klidu a míru je asi přáním každého z nás. Požáry či jiné nebezpečné situace se nám však nevyhýbají ani o svátcích. V rozhovoru s nprap. Bc. Radkem Šimkou, vyšetřovatelem příčin vzniku požárů HZS Kraje Vysočina vám proto přinášíme několik užitečných rad, jak požárům předcházet a nepokazit si tak pohádkovou atmosféru vánočních svátků. (více…)

• Okresní liga MH: Kamenice
      So 8. května 2021, 10:00
    • Putovní Ježek, Kamenice
      Ne 9. května 2021, 13:00
    • Oslavy založení SDH Dobroutov
      So 15. května 2021, 10:00
    • Hra Plamen, Meziříčko (Okresní kolo MH)
      So 22. května 2021, 08:00
    • Okresní liga MH: Bítovčice
      So 29. května 2021, 10:00
    • Pohár starosty obce Ždírec
      So 29. května 2021, 10:00
    • Putovní Ježek, Krahulov
      So 29. května 2021, 13:00
    • Hra Plamen, Pacov PE (Krajské kolo MH)
      So 5. června 2021,
    • Putovní pohár SDH Polná (+ Putovní ježek)
      So 5. června 2021, 13:00
    • Dorost, Pacov PE (Krajské kolo dorostu)
      Ne 6. června 2021,