6. 6. 2015 19:39

• Velitel: Jan Ganzwohl
  • Strojník: Jiří Kourek
  • Hasiči: Filip Wastl, Zdeněk Tišl, Jiří Jakoubek,

Kopis vyslalo jednotku do ulice Nádražní k požáru bývalých skláren. Průzkumem místa bylo zjištěno, že se jedená o požár stěny v hale budovy. Jednotka byla na místě události ponechána v záloze a po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.

Ve sklárnách v Dobroníně v sobotu v podvečer hořelo, požár někdo úmyslně založil

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v sobotu po půl osmé večer u požáru ve sklárnách v Dobroníně na Jihlavsku. Sklářská výroba byla ve sklárnách ukončena před několika lety a objekt je od té doby nevyužívaný.

Požár menšího rozsahu na ploše přibližně 5×3 m se jednotkám podařilo velmi rychle lokalizovat a následně zlikvidovat. Zakouřené prostory hasiči odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4,5 tisíce korun.

Vyšetřování příčiny vzniku požáru jednoznačně prokázalo, že požár někdo úmyslně založil.

U požáru zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Polné a Štoků.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí