Příspěvky se štítkem Dobronínský zpravodaj

Dobronínské hasičky se zúčastnily hasičského víceboje v Jihlavě

V sobotu 23. dubna zamířil tříčlenný ženský tým do Jihlavy, kde se konal 8. ročník soutěže v hasičském víceboji. Proč se divácky velmi atraktivní, leč fyzicky velmi náročné soutěže účastní a jak soutěž vypadá, jsme se zeptali paní Lucie Pípové. (více…)

Jihlavská okresní liga mladých hasičů 2015

Jedenadvacet týmů mladých hasičů se letos zapojilo do Jihlavské okresní ligy mladých hasičů. Naše děti skončily na druhém místě! (více…)

Jak se chovat při pálení „čarodějnic“

Pálení vater, a to hlavně v lesních porostech a nebo v jejich těsné blízkosti je velmi nebezpečné. Obecně platí několik pravidel pro spalování hořlavin venku. (více…)

Přednáška prevence kriminality a požárovosti

Ve středu 22. října se v zasedací místnosti Obecního úřadu Dobronín konala přednáška na téma prevence kriminality a požárovosti. Pod záštitou obce ji pro občany připravili profesionální hasiči, policisté, ale také místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. (více…)

Sbor dobronínských dobrovolných hasičů

Víte, proč hasiči v obci fungují? Jaký je rozdíl mezi sborem dobrovolných hasičů a jednotkou sboru? Tušíte, že v obci je ve své podstatě nejvyšším hasičem starosta obce? (více…)

Otravy oxidem uhelnatým jsou čím dál častější

Stále častěji vyjíždějí hasiči na žádost zdravotníků k měření koncentrace oxidu uhelnatého v domech a bytech. Důrazně proto apelujeme na občany, nepodceňujte možná rizika. (více…)

Pozor na požáry v domácnostech, každý rok při nich přijde o život několik lidí

Každoročně hasiči na Vysočině zasahují u více než stovky požárů, které vzniknou v domácnostech. S krajským vyšetřovatelem příčin vzniku požárů kpt. Ing. Jiřím Zelenkou jsme si proto povídali o tom, jak požárům předcházet a zabezpečit domácnost z pohledu požární ochrany, a také o tom, jak se zachovat při případném požáru v domácnosti. (více…)

Topná sezóna začíná, nepodceňujte kontroly topidel

Teploty venku klesají a v mnoha domácnostech se začíná pomalu topit. Víte, co byste měli před zahájením topné sezóny všchno udělat? O tom, jak bezpečně topit a jaké zákonné povinnosti máte jsme si povídali s jihlavským vyšetřovatelem příčin vzniku požáru por. Bc. Radkem Šimkou. (více…)

Nábor mladých hasičů

HASIČ. Každý si zajisté pod tímto pojmem představí silného a statečného muže, který nasazuje svůj život pro druhé. Nemusí to však být pravidlem. Hasičem či hasičkou se můžou stát i děti. Naši mladí hasiči se zúčastňují pohárových soutěží v požárním sportu, Okresní ligy mladých hasičů a hry Plamen. Hra Plamen je rozdělena do podzimního kola „Závod požárnické všestrannosti“ a do jarního… (více…)

Úspěch v soutěži Ježkovo Peklo 2012

Naši hasiči se 23. března 2012 zúčastnili již počtvrté soutěže s příznačným názvem „Ježkovo peklo“. Soutěž začala se západem slunce ve Velkém Beranově pořadovým cvičením. Na další disciplíny, které družstva dopředu neznají, jsme přejížděli vlastními hasičskými auty. Takto jsme postupně najeli v okolí Jihlavy asi 50 km a splnili 14 různě náročných úkolů. Soutěž má za úkol připravit hasiče… (více…)

Vydatný déšť

platí od středy 22.5.2019 0.00 do čtvrtka 23.5.2019 8.00 pro okresy Havl. Brod, Žďár n/S

Povodňová bdělost

platí od středy 22.5.2019 10.00 do čtvrtka 11.11.9999 23.30 pro okresy Havl. Brod, Žďár n/S

Tato výstraha upřesňuje rušenou výstrahu a doplňuje ji o vydatné srážky v severní části kraje Vysočina a na severu Jihomoravského kraje.
    Kolem tlakové níže nad Polskem k nám bude proudit vlhký vzduch od severozápadu.
    V severovýchodní polovině území během středy 22.5. očekáváme místy vydatné srážky lokálně s úhrny 30 až 70 mm/24h, v extrémních případech na návětřích hor ojediněle kolem 100 mm/24h. Během noci na čtvrtek budou postupně od západu srážky slábnout a nejdéle se budou vyskytovat v oblasti Beskyd (čtvrtek dopoledne). Předpokládané srážky mohou během středy (22.5.) způsobit rychlé rozvodnění zejména menších toků a při předpokládaných úhrnech místy vzestupy hladin až na 1. či 2. SPA.
    Doporučení ke zmírnění následků jevů:
    Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, nebezpečí aquaplaningu.
    Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení nevjíždět do vody, pozor na podemletí krajnic a mostů.
    --+ Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas nebo internet ČHMÚ).
    Nutno vyvarovat se veškerých aktivit v korytě toku a v bezprostředním okolí (koupání, jízda lodí, apod.).
    Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru ČR.

• O pohár starosty obce Dobronín
      So 25. Květen 2019, 10:00
    • Okresní liga MH, Příseka
      Ne 26. Květen 2019, 10:00