HASIČ. Každý si zajisté pod tímto pojmem představí silného a statečného muže, který nasazuje svůj život pro druhé. Nemusí to však být pravidlem. Hasičem či hasičkou se můžou stát i děti.

Naši mladí hasiči se zúčastňují pohárových soutěží v požárním sportu, Okresní ligy mladých hasičů a hry Plamen. Hra Plamen je rozdělena do podzimního kola „Závod požárnické všestrannosti“ a do jarního kola „štafeta, štafeta dvojic a požární útok“. Děti při této hře, mimo jiné, prokáží znalosti z vázání uzlů, poznávání topografických značek, zacházení s požárním nářadím a také získávají odznaky odborností. Cílem je však vést děti k pohybu a spolupráci.

Děti se svými vedoucími a rodiči jezdí i na různé výlety. Navštívily již hasičské muzeum v Přibyslavi, prohlédly si záchranný vrtulník a požární stanici v Jihlavě i v Polné. Velmi si užily také dětský karneval v Kamenicivíkendové soustředění.

SDH Dobronín pořádá stálý nábor mladých hasičů. Děti ve věku 6–11 let se mohou hlásit na tréninku, který probíhá každý čtvrtek v hasičské zbrojnici od 16:00 do 18:00 hod. Veškeré případné dotazy rád zodpoví vedoucí mladých hasičů Jiří Bárta (tel. 723 367 299). Na nové hasičské kamarády se těší Michaela Navrátilová, Michal Bárta, Daniel Bojsak, Roman Chvátal, Petr Mitkov, Vojta Mitkov, Sebastián Musil, Vojtěch Pytlík a Michal Svoboda.

Vyšlo v Dobronínském zpravodaji č. 2/2012.

Jihlavská liga MH - Stará Říše 4.6.2011